تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21871
تاریخ انتشار: د, 1396/12/21 - 07:41
شهر هشجین و بخش خورش رستم گرمسیرترین مناطق شهرستان خلخال مقصد گردشگران کشوری است.

به گزارش ازناو ، بخش خورش رستم و شهرهشجین از مناطق گرمسیری شهرستان خلخال بوده و به لحاظ تفاوت آب و هوایی واقلیم این منطقه زیبایی های خاص خود را داراست.

رودخانه خروشان قزل اوزن به طول 120 کیلومتر در حاشیه شهر هشجین و روستاهای مسیر جاری بوده واین روزها یکی از پرآب ترین رودخانه های بزرگ استان اردبیل است.

روستاهای گردشگری نمهیل، برندق و روستای کزج با باز شدن شکوفه های درختان میوه گردشگران را به آرامش دعوت می کند و طبیعت سرسبز و زیبای روستاهای چنار، آهو ، نساز نیز با درختان ارس از مقصدهای مهم مردم در ایام نوروز است.

کسانی که به خورش رستم سفر می کنند در طول دو تا سه روز اول ایام نوروز به خاطر نسبت های فامیلی  از مناطق روستایی بازدید می کنند.

اولین پل زیبای معلق در استان اردبیل که در اوایل دهه 80 در منطقه خورش رستم ایجاد شده یکی از دیگر جاذبه های گردشگری بر روی رودخانه قزل اوزن است.

کشتزارهای برنج روستای مزرعه در حاشیه قزل اوزن نیز دیدنی است و لحظاتی با گذر از این جاده و عبور از تونل های دوزاده گانه در مسیر سرچم دیدن ژئو پارک طبیعی خورش رستم بر زیبایی جاده اردبیل سرچم می افزاید.

شهر هشجین علاوه بر داشتن جاذبه های گردشگری ، دارای زیبایی های خاص معنوی شهر سرداران شهید شهرستان خلخال است و 5 سردار هشت سال دفاع مقدس از جوانان همین خطه در این شهر جز افتخارات مردم خورش رستم هستند.

بقعه شیخ قریشی هشجین و امامزاده سید احمد معراجی وسایر اماکن مذهبی نیز از مراکز مورد مراجعه گردشگران در ایام نوروز هستند.

به گزارش ازناو ، آبشار های زیبا در روستاهای نوده و نساز از دیگر زیبایی های این بخش در جوار قله زیبای آق داغ است.

در این گزارش تصویری تصاویری زیبا از شهر هشجین و روستاهای گردشگری و تصاویر هوایی شهر هشجین درج شده است.

 

ارسال نظر