تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 5148
تاریخ انتشار: ج, 1392/08/10 - 19:55
ازناو:رئیس تبلیغات اسلامی خلخال گفت: به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدلله الحسین (ع) همایش استقبال از محرم روز یکشنبه در این شهرستان برگزار خواهد شد.

به گزارش ازناو،حجت الاسلام سید محسن محسنی عصر جمعه در جمع روسای هیئات مذهبی و هیئت امنای مساجد عنوان کرد: این همایش با حضور تمام دستجات، هیئات مذهبی و مردم خلخال برگزار و از پیرغلامان حسینی این شهرستان تجلیل خواهد شد.
وی با اشاره به برگزاری مناسب این مراسم در سال گذشته افزود: اجرای این همایش و نیز هم افزایی، تعامل و هماهنگی دستگاههای فرهنگی و مذهبی باعث شد تا برنامه ای با حفظ شاعر اسلامی و دینی در خلخال خلق شود.
رئیس تبلیغات اسلامی خلخال همچنین از برگزاری همایش بزرگ حسینیان خلخال در ایام ماه محرم خبر داد و ادامه داد: امسال نیز همچون سال های گذشته مراسم سالروز حسینیان خلخال همزمان با هفت محرم مصادف با سالروز بسته شدن آب بروی کاروان کربلا، با حضور دستجات عزاداری با نظم خاص برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به برنامه ریزی برای نظم بخشی به دسته جات عزاداری خلخال با مشارکت و همکاری نیروی انتظامی یادآور شد: امسال نیز طرح پلیس همیار محرم در خلخال اجرا خواهد شد و نیروی انتظامی مثل سابق همکاری تنگاتنگی با هیئات مذهبی و مراسمات حسینی خواهد داشت.
محسنی تاکید کرد: براین اساس در کلاس های توجیهی برگزار شده برای هیئات مذهبی برنامه ها برای هیئت امناء تشریح شده و تمام هیئت امناء و دسته جات عزاداری مساجد ملزم به رعایت شئونات دینی، مذهبی و دسته جات حسینی هستند.
وی از هیئت امنای مساجد خواست تا با برگزاری جلسات مختلف با اعضای دسته جات عزاداری برنامه های تکوینی از سوی سازمان تبلیغات اسلامی و هیئت مذهبی را رعایت و در برگزاری مناسب دسته جات عزاداری جدیت خود را بکار گیرند.
مهر

ارسال نظر