تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 22177
تاریخ انتشار: س, 1397/03/15 - 17:57
معاون عمرانی استاندار اردبیل گفت: تلاش جمعی مسئولین شهرستان خلخال در کنار همت مدیریت بحران استان و ادارات تابعه آبخیزداری استان نجات جنگل های خلخال را رقم زد.

به گزارش ازناو ، بهروز ندایی عصر امروز در سفر یک روزه به خلخال و بازدید از جنگل های شهرستان خلخال با اظهار خرسندی از نجات جنگل های خلخال از آفت پروانه دم قهوه ای به خبرنگار ازناو گفت: این تلاش جمعی و همت مسئولین شهرستان خلخال در کنار تلاش جمعی نیروی انسانی ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های استان است که در مدت کوتاه با تلاش جمعی این جنگل ها را سم پاشی و بیش از 80 درصد آفت ها  را از مناطق حاشیه جنگلی زوده اند.

وی با اظهار اینکه شاهد رویش جوانه های سبز در شاخ وبرگ درختان آفت زده هستیم گفت: با نزول رحمت ا لهی و بارش های اخیر و تاثیر سم پاشی محلول در درختان و نابودی کامل آفت درختان جنگل دوباره شروع به جوانه زدن کردند که این جای خوشحالی از برگشت این چرخه به طبیعت است.

معاون عمرانی استاندار اردبیل از تلاش و پیگیری های فرماندار خلخال و اداره آبخیزداری ومنابع طبیعی خلخال و مدیریت بحران شهرستان خلخال و تلاش های مدیر کل آبخیزداری استان در تصمیم سریع برای مهار این آفت قدردانی کرد.

ندایی  از مدیران و مسئولین شهرستان ههای استان خواست:  با هر وسیله وبا بهره گیری از امکانات مدیریت بحران استان  در حفظ جنگل های و ذخایر جنگلی استان کوشش نمایند.

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر