تازه ترین مطالب

کد مطلب: 21907
تاریخ انتشار: ش, 1396/12/26 - 16:10
با حضور مربیان و مدیران مدارس همایش تجلیل از مروجین سلامت در مدارس ستاره دار شهرستان خلخال برگزار شد.

به گزارش ازناو ، با هدف تجلیل از زحمات مربیان و مروجان سلامت در مدارس امروز همایش تجلیل از مربیان و مروجان سلامت در مدارس ستاره دار شهرستان در سالن آموزش وپرورش خلخال برگزار شد.

دراین همایش سخاوت بیرامی مدیریت آموزش وپرورش خلخال رعایت سلامتی و بهداشت در مدارس از یکی از وظایف اولیای مدارس و مدیران عنوان  وگفت:در کنار بحث آموزش رسیدگی به امر سلامت دانش آموزان اهمیت ویژه دارد و مربیان بهداشت مدارس وظیفه دارند در جهت حفط سلامتی دانش آموزان کوشا باشند.

ایرج اعتبار معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی خلخالا نیز  از اجرای طرح سلامت در 48 مدرسه شهرستان خلخال خبر داد وگفت: 8 مدرسه با رعایت موازین اعلام شده از سوی واحد سلامت دانشکده علوم پزشکی  به عنوان مدرسه ستاره دار انتخاب و مروجین این مدارس امروز با حضور مسئولین ومربیان تجلیل شدند.

اعتبار از همکاری و تعامل آموزش وپرورش با دانشکده علوم پزشکی در انجام طرح های مشترک آموزشی و بهداشتی در مدارس از مربیان و مدیریت آموزش و پرورش قدردانی کرد.

اعتبار تصریح کرد: طرح مروجین سلامت به منزله یک نظام برای ارتقای سطح سلامت است که با مشارکت فعالانه اولیا ومربیان و دانش آموزان و با رویکرد توانمند سازی دانش آموزان در زمینه مراقبت از خود و آموزش همسالان ، منجر به توانمند سازی و تبلیغ سبک زندگی سالم و آموزش با کیفیت در مدارس خواهد شد.

منیژه حق گویی مسئول واحد سلامت نوجوانان وجوانان گفت:مدارس قدسیه، راضیه،آسیه ، شکارچی ، عترت، نجمه، پاسداران و دهخدا مدارسی هستند که درامر اجرای سلامت در مدارس بیشترین ستاره را کسب و رابطین بهداشتی و مربی و مراقبین بهداشتی آنان مورد تجلیل قرار گرفتند.

حق گویی اضافه کرد: مدارس قدسیه و راضیه داری پنج ستاره و مدارس آسیه ، شکارچی ، عترت، نجمه و پاسداران دارای 4 ستاره و مدارسه دهخدا دارای سه ستاره بودند که  اخذ این ستاره ها در قابل دستور العمل اجرایی ابلاغی به مدارس مورد سنجش قرا رگرفته و به مدارس اعطا شده است.

 مسئول واحد سلامت نوجوانان وجوانان دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: طرح مروجین سلامت یک طرح مشترک بین وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش بوده که دستیابی به 8 رکن اصلی در مدارس در اولویت است که این رکن ها عبارتند از برنامه جامعه سلامت آموزش ، ارائه خدمات بالینی مدارس، سلامت محیط مدارس،بهبود تغذیه در مدارس، تحرک فیزیکی و فعالیت بدنی در مدارس ، ارتقای سلامت کارکنان مدارس ، خدمات سلامت روان و مشاوره ای در مدارس ، مشارکت والدین و جامعه در برنامه ارتقای سلامت و سفیران سلامت دانش آموزی از جمله این هشت برنامه در مدارس است .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر