تازه ترین مطالب

کد مطلب: 21480
تاریخ انتشار: س, 1396/10/19 - 20:14
مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت:مشکل سرانه تغذیه پانسیون های شبانه روزی و حامل های انرژی در مدارس استان مرتفع شد.

به گزارش ازناو ، احمد ناصری در بازدید از فضاهای آموزشی شهرستان خلخال گفت: یکی از دغدغه های اصلی مدیران پانسیون های شبانه روزی  مشکل تغذیه و سرانه بود که به دستور رئیس جمهور این مشکل مرتفع شد.

 

با دستور رئیس جمهوری و  دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری اخیرا اعتباری را برای تامین نیاز پانسیون مدارس  شبانه روزی اختصاص دادند و در استان اردبیل نیز این مبالغ تحویل گرفته شد و در قالب بن ها به مدارس تحویل داده شده و از فروشگاه های طرف قراراد خرید پانسیون ها انجام شده و این کمک ها ادامه خواهد داشت و هم اکنون در وضعیت عادی هستیم و سهم استان از این محل پنج میلیارد ریال بود که توزیع شد.

 ناصری اضافه کرد :خیرین نقش برجسته در  تامین نیازهای آموزش و پرورش دارند و ساخت و ساز از عمده فعالیت های خیرین است و اگر حضور خیرین با تلاش های مجمع خیرین مدرسه ساز در حمایت از ساخت مدارس نبود قطعا ما در پذیرش دانش آموزان با مشکل مواجه بودیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: علاوه بر کمک مردم و ا ولیای عزیز  برای حل مشکل حامل های انرژی مشکل مدارس حل شده و  اخیرا با دستور رئیس جمهور کلیه بدهی تا پایان شهریور 96 تسویه شده و  کلیه بدهی برق مدارس پرداخت شد و 50 میلیون تومان اسناد خزانه در اختیار وزارت نیرو قرار گرفت و  در  نامه ای  از  سوی معاون وزیر نیرو  به  همه ادارات کل ارسال اعلام تسویه هزینه های کل مدارس  تا 31 شهریور 91  اعلام گردیدذو اما برای سال 1397  نویدی که برای سال آینده در انتظارش هستیم مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی است که مدارس از پرداخت هزینه آب و برق گاز در حد الگوی مصرف از پرداخت هزینه های معاف  می شوند و با تصویب این طرح مدیران مدارس در سال 1397 با آرامش به مدیریت در مدارس خواهند پرداخت.

 به گزارش ازناو ، قبل از این مصوبات مجلس و دستور رئیس جمهور مدارس کل استان بامشکل تامین هزینه مدارس برای پرداخت حامل های انرژی و در مدارس شبانه روزی سرانه پایین مشکلات عمده ای برای تغذیه دانش آموزان درست کرده بود که با قول های مدیر کل آموزش و پرورش دیگر مشکلی در روند تغذیه و پرداخت قبوض حامل های انرزی در مدارس استان مشاهده نخواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

ارسال نظر