تازه ترین مطالب

کد مطلب: 21477
تاریخ انتشار: س, 1396/10/19 - 09:04
با تلاش روستائیان برندق خلخال محقق شد /
روستای برندق خلخال سرآمد در تولید بادام زمینی
تولید بادام زمینی در روستای خلخال علاوه بر اشتغال صدها نفر موجب درآمد زایی برای خانوارهای روستایی شده و اکنون این بادام زمینی در رقابتی سخت با بادام آستانه اشرفیه در بازار حرف اول را می زند.

به گزارش ازناو، در سال های گذشته در گذر از بازار وقتی حرف از بادام زمینی به میان می آمد صحت از بادام زمینی آستانه اشرفیه بود ولی از سال گذشته با تحقق اقتصاد مقاومتی در شهرستان خلخال و توجه مسئولین به امر اشتغال جوانان و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی به طور واقعی در روستای برندق خلخال در صدها هکتار توسط اهالی این روستا گسترش یافته و این روزها در بازار حرف از بادام زمینی مرغوب و با کیفیت روستای برندق است .

کیفیت فراوری شده این بادام در روستای برندق به حدی بالا رفته که این بادام در کنار بادام آستانه اشرفیه به بهترین قیمت بین 16 تا 20 هزار تومان هر کیلو به فروش می رسد و اهالی خود با فراوری این بادام در منازل روستایی چرخه فروش این محصول را در بازار رونق بخشیده اند.

فریدون بابایی فرماندار خلخال  نیز در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان خلخال با اشاره به اینکه یکی از اهداف دولت تحقق اشتغال واقعی در روستاها است گفت: تولید محصولات پربازده و کم آبر یکی از اولویت های شهرستان در روستاها است و این امر با کشت محصولات پربازده و حمایت از کشاورزان ادامه خواهد یافت.

فرماندار خلخال با اشاره به وضعیت کشاورزی سنتی گفت: اکنون باید با بهره گیری از فناوری های نو در کشاورزی و استفاده از الگوهای کشت و اصلاح نژاد در دام ها بیشترین بهره از زمین  و فرصت های فراهم شده  برده شود.

فرماندار خلخال اضافه کرد: در زمینه مکانیزاسیون و تسهیلات کشاورزی و آبیاری قطره ای و نواری زمینه تسهیلات خوبی از سوی دولت فراهم شده که باید اهالی روستاها با استقبال از این طرح ها کشاورزی در روستاها را رونق بخشند.

در سال 1395  در روستای برندق خلخال به بیش از یکصد جوان این روستا بیش هر کدام دو میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت اعطا شد که این وام ها علاوه بر اشتغالزایی زمینه خوبی برای استقبال جوانان برای زندگی در روستا شده است.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

 

دیدگاه‌ها

نظرات شما شهروند عزیز قابل احترام است و جنابعالی بهتر است با معرفی خودتان و تماس مستقیم با بنده مشکلات این طرح را بفرمایید تا بنده نیز به گوش مسئولین برسانم
ارسال نظر