تازه ترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18015
تاریخ انتشار : چ, 1395/10/15 - 16:51
رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال شایعات در فضای مجازی در خصوص نبود پزشک متخصص درشهر خلخال را تکذیب و گفت: بیش از 25 پزشک متخصص در رشته های زنان، داخلی ، پاتولوژی، بیهوشی و مراقبت، قلب، اطفال، کلیه و مجاری ادراری،جراحی عممی، روانپزشکی،ارتوپدی،مغز واعصاب و گوش وحلق و بینی در حال فعالیت هستند.

به گزارش ازناو ، در پی انتشار یکسری شایعات از سوی افراد مختلف  و اعضای شورای اسلامی شهر خلخال در شبکه های مجازی مبنی بر اینکه در خلخال دکتر متخصص وجود ندارد گفتگویی با رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال ترتیب داده شد تا ایشان شفاف سازی لازم را برای مردم شهرستان خلخال انجام دهند.

دکتر علی اکبر شکارچی رئیس دانشکده علوم پزشکی شهرستان خلخال  عصر امروز  ضمن تکذیب شایعات در فضای مجازی در گروه های تلگرامی در خلخال گفت: شایعات گفته شده در خصوص نبود دکتر متخصص در شهر یکصد هزار نفری خلخال دروغ و از سوی یک سری افراد ناآگاه بود که از مردم عزیز خلخال می خواهیم شایعات را قبول نکنند و دنبال حقیقت باشند.

وی ضمن گله مندی از افرادی که در فضای  مجازی و گروه های تلگرامی اینگونه خدمات دولت و نظام سلامت را زیرسوال می برند گفت: در تمامی رشته های تخصصی پزشکی در شهرستان خلخال دکتر متخصص وجود دارد ومستندات پیش روی مردم است.

وی گفت:از زمان اجرای طرح تحول سلامت بیش از 40 هزار نفر به مراکز درمانگاهی وتخصصی خلخال مراجعه و خدمات لازم را گرفته اند.

دکتر شکارچی در جواب سوال خبرنگار ازناو در خصوص وضعیت فعلی دکترهای متخصص خلخال در حوزه سلامت گفت: 25 پزشک متخصص در حال حاضر در حال خدمت رسانی به مردم خلخال هستند که مردم خود می توانند با مراجعه به بیمارستان خلخال از خدمات این پزشکان بهره گیرند.

دکتر شکارچی گفت: در حوزه متخصص داخلی خانم ها ذلیخا ولی زاده ، اینلا خدایی وآقای روزبه یعقوبی مشغول به فعالیت هستند.

در حوزه پزشک متخصص اطفال آقایان کاظم یوسفی ، سهیل قسمتی و خانم دکتر شیوا مودتی در خدمت مردم خلخال هستند.

در حوزه جراحی عمومی دکتر فرجاد لرستانی و سرکار خانم زهرا مالکی منامن مشغول انجام وظیفه هستند و در حوزه پزشک ارتوپدی دکتر غفار حبیی ، در حوزه کلیه و مجاری ادراری ، دکتر اسمائیل صالحی و در حوزه روانپزشکی دکتر فرود آدینه وند در خدمت مردم خلخال هستند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال گفت: درتخصص قلب نیز دکتر تورج کشاورزی و خانم دکتر لیلا قهرمانی نسب مشغول فعالیت هستند و در حوزه رادیولوژی دکترهالی ذوالفقاری ودکتر  احمد مختارپور  و در حوزه گوش و حلق و بینی خانم دکتر آتنا توسلی و در تخصص بیهوشی و مراقبت سرکار خانم دکتر مریم فاطمی و دکتر هادی عطامنش مشغول فعالیت می باشند.

این مسئول  به نیاز بیشتر مردم شهر خلخال به چشم پزشک اشاره وگفت: در رشته چشم پزشکی  دکتر اصفر فکری و در رشته مغز اعصاب نیز سرکار خانم زهرا حامد به خدمت رسانی مشغول هستند و به خاطر دقت درمعاینات و اینکه اندام چشم نیاز به مراقبتهای اصولی و حرفه ای دارد باید در زمانبندی لازم این خدمات انجام گیرد گفت: مردم با صحه صدر باید از این خدمات برخوردار شوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال به نگرانی مردم خلخال در خصوص تامین پزشک از سوی دانشکده علوم پزشکی اشاره  گفت: حتی یک روز بیمارستان با هماهنگی دانشکده علوم پزشکی استان و تلاش های مسئولین شهرستان و نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس بدون پزشک متخصص نمانده  و در حوزه زنان نیز متخصص خانم ها سلماز سیفی و شبنم یعقوبی در خدمت بانوان شهرستان هستند.

وی در بخش دیگری از گفتگوی خود اظهار داشت: برای اولین بار در شهرستان خلخال رادیولوژی دوم راه اندازشده که در سایه تلاش نماینده مردم خلخال وکوثر در شهرستان بوده و مردم با کمترین هزینه می توانند با مراجعه به رادیولوژی بیمارستان از خدمات حوزه سلامت بهرمند شوند در حالی که در بیرون از حوزه سلامت در بخش خصوصی باید چندین برابر این قیمت را بپردازند

دکتر شکارچی افزود: در این ماه بیش از 8 متخصص به حوزه درمان شهرستان خلخال اضافه شده که با تلاش های نماینده مردم خلخال وکوثر دستگاه فیکو برای عمل جراحی چشم نیزخریداری وهم اکنون در بیمارستان استقرار یافته که منتظر نصب از سوی شرکت نصاب است و دستگاه اتوآنالایزر نیز برای بیمارستان امام (ره) خلخال تامین شده که برای نخستین بار در تاریخ خلخال  به همت مسئولین اتاق عمل سوم بیمارستان امام خمینی (ره) راه انداز شده که همزمان سه عمل در حوزه مختلف تخصصی در حال انجام است.

وی در پایان ضمن تقدیر از رسانه ها در خصوص انتشار مطالب درست و واقعی در خصوص خدمات حوزه سلامت ودرمان گفت: ما در تلاش هستیم تااگر در حوزه ای متخصصی نباشد سریعا از طریق مسئولین شهرستان و مسئولین استان ودانشکده و نماینده مردم خلخال وکوثر برای تامین نیاز مردم به پزشک اقدام کنیم و این گونه حرکت یک عده ناآگاه و کسانی که هیچ اطلاعی از وضعیت جمعیتی و حوزه سلامت ندارند درست نبوده و با شایعه پراکنی اذهان عمومی را مسموم نموده اند که از سوی این دانشکده نبود پزشک متخصص تکذیب می گردد.

ارسال نظر